Astropay ve Paykasa Kart güvenliği

Astropay güvenliği için kullandığınız ürün kodları ile yapılan kullanım ve güvenlik konulu bilgilendirmeleri düzenli takip edin. Kodunuz son derece önemli ödeme yöntemişdir. Bu yüzden hemen kullanmanız faydanızadır bilgisayarınızda saklamayın.

Astropay veya Paykasa Bilgilerinizi Paylaşmayın

Astropay Şifre, cvv bilgileri, kart şifresi tek kullanımlık şifre gibi bilgiler size ait bilgilerdir. Astropay kodunuzu güvenliğiniz için üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmayın. Astropay kodunuzu  ve diğer  bilgileri cep telefonunuzda, bilgisayarınızda yada online alanlarda erişilecek şekilde tutmayın.

Sosyal medayada veya telefonda, kendisini arkadaşınız, firmamızın  çalışanı veya bilgisayarınıza virüs sokanlara astropay bilgileriniz ile kart  bilgilerinizi asla  paylaşmayınız. Astropay kart şifrenizi herhangi bir yerde saklamayın 3. Kişler ile paylaşmayın. Bilgisayara veya internet tarayıclarında saklamayıın.

Bilgisayarın Güvenli Olmasına Dikkat Edin

İşletim sistemi ve antivirüslisanlı programları kullanın, Bilgisayarınızın işletim sistemini ve antivirüs programlarınızı sürekli güncelleyin. Lisanlı güncel Anti virüs, spyware ve özelleştirilmiş kişisel firewall kullanın yada yardım alın.

Gogle chrome güvenli tarayıcıdır

Web sitemize ulaşmak için reklam ile gelen  bir linki tıklamak yerine http://paykasaastropay.com adresini Gogle Chrome adres çubuğuna yazarak giriş yapın. Reklam ile üzerimizdeki kopya siteler kesinlikle dolandırıcıdır alışveriş yapmaktan kaçınmalısınız.

Astropay kartınızı herhangi bir yere yazmayınız.

Kodunuz ve cvv numaranız size özel bir rakamlardan oluşmaktadır. Kimseyle paylaşmayınız ve kullanım esnasında gizliliği hususunda gerekli özeni gösteriniz. Astropay kodunuzu  kullanırken gizleyin, etrafınızda Astropay card kodunuzu görebilecek kişilerin olmadığına emin olunuz.

Astropay ve Paykasa Kart güvenliği

İşlem yaptığınız Web sitesi üzerinde şüpheli bir durumla karşılaştığınızda işlem yapmayarak derhal Astropay kodunuzu aldığınız sitemizden destek isteyiniz. Çevrenizde şüpheli şahıslar olmadığından emin olunuz.  Kendi telefonlarını vererek size Astropay yardımı etmek isteyen kişilerin yardımlarını kabul etmeyiniz.

Gelişen teknoloji ile mobil cihazların notebook ve desktop bilgisayarlardan farkı kalmadı gibi. Bu yüzden  cep telefonları için yazılmış virüs gibiı yazılımlar oldukça fazlalaşmıştır. Antivirüs olmayan telefonlardan bilgileri rahatça erişebilmekteler, bilginiz dışında arama yapabilirler sesinizi kaydedebilirler size gelen smsleri kopyalayabilir veya  SMS gönderebilmektedir. Virüslerden kurtulmak veya bulaştırmamak  için mobil uygulamaları appstore veya Google mağazasından indirin. Tanımadığınız kişilerden veya kurumlardan gelen e-postaları açmayın, cep telefonları için hazırlanmış güncel anti-virüs yazılımları kullanınız. Antivirüs yazılımlarını sürekli güncel tutunuz.

Kablosuz internet kullanıyorsanız , Bluetooth, gibi kablosuz yöntemler cep telefonlarına erişim riski bulundurmaktadır. Bu halde güvenlikten emin olmadığınız tanımadığınız wi-fi ağlarını kullanmayınız; Bluetooth ile gönderilen,  bilmediğiniz dosyaları kabul etmeyin; gerek olmadıkça bluetooth ve wi-fi ağlarını kapalı tutunuz.

Web Tarayıcınız Güncel mi?

Web tarayıcınızın güncel olması interneti hızlı ve güvenli kullanabilmeniz açısından çok mühimdir. Mutlaka internet tarayıcınızın güncelliğini kontrol edin ve düzenli aralıklarla güncellemeleri takip edin.

Google Chrome

Google Chrome Web tarayıcısının sürümünü www.google.com/intl/tr/chrome/ google sitesinden kontrol edebilir yükleyebilirsiniz. Son sürümü yükleyin ardından adres çubuğunda  sağdaki anahtar işaretine tıklayın. “Google Chrome Hakkında” menüsünü açarak, Chrome tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer yeni bir sürüm varsa tarayıcınız güncellemeleri kendiliğinden yükleyecektir.

Astropay veya Paykasa kodunuzu sizden almak için dolandırıcılar var güçleri ile size saldırabilir yukarıdaki önlemleri aldığınız takdirde güvende sayılırsınız fakat yinede tedbirlerinizi arttırmanız ve dikkatli olmanız çok önem taşımaktadır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir